Počasí dnes12 °C, zítra8 °C
Úterý 27. února 2024  |  Svátek má Alexandr
Bez reklam

Letní Hradec rozparádí Ironman, přijedou sportovci z celého světa

To ještě v Hradci Králové nebylo. Do města se valí legendární triatlonový závod IRONMAN 70.3. Konkrétně jeho poloviční verze. Sportovci z celého světa se sem sjedou v polovině srpna.

Pořadatelé čekají ze čtyřiceti zemí. Připraven bude i doprovodný program. V současné době je na první ročník registrováno přes tisíc závodníků, kteří absolvují plavání v Labi, cyklistická část je zavede na severovýchod od Hradce Králové a běžeckou část si užijí v centru města po náplavce přes Jiráskovy sady, univerzitním kampusem na most u soutoku a opět na náplavku Labe. Očekává se, že se počet registrovaných účastníků zvýší na dva tisíce. 

Nejprestižnějšího triatlonového závodu se zúčastní nejen profesionální sportovci, ale i veřejnost. Ta bude mít možnost soupeřit ve svých věkových kategoriích o místa na Mistrovství světa IRONMAN 70.3, které se bude konat v roce 2025 ve španělské Marbelle. Číslo 70.3 znamená 70,3 míle, což je polovina plného Ironmana, který jinak měří 140,6 míle. Na závodníky čeká 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů jízdy na kole a 21,1 kilometru běhu, tedy půlmaraton. „Světově známá akce Ironman, která byla zařazena do Calendaria Regina, bude městem podpořena částkou 1,4 milionu korun. Letos se uskuteční poprvé v České republice a to přímo v Hradci Králové, konat by se zde měla po dobu následujících tří let,“ říká náměstek pro oblast sportu Miroslav Hloušek. 

Pro návštěvníky, kteří vyrazí sledovat počínání závodníků, bude nachystán i doprovodný program. Od pátku 16. do neděle 18. srpna bude součástí akce Food Truck festival na Smetanově nábřeží. Pro nejmenší návštěvníky budou nachystány v přilehlém parku atrakce. Páteční večer završí City Lights Run, který běžce zavede do historického centra města se slavnostním doběhem na Masarykově náměstí. Sobotní program vyplní závody Phoenix Ironkids. 

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ironman

Štítky Ironman, sport, Hradec Králové, závod, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Letní Hradec rozparádí Ironman, přijedou sportovci z celého světa  |  Sport  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.