neděle 20. června 2021 Květa

Předseda SVJ z Moravského předměstí zpronevěřil přes milion korun

Místo 1,3 milionu korun má společenství vlastníků jednotek (SVJ) z Moravského předměstí v Hradci Králové na účtu jen stokorunu. Předseda společenství si měl statisíce ze společné pokladny přivlastnit. Policie ho teď obvinila ze zpronevěry.

Hospodářská kriminálka z Hradce Králové obvinila šedesátiletého muže ze zpronevěry. „Ten si v pozici předsedy společenství vlastníků jednotek jednoho panelového domu na Moravském Předměstí v Hradci Králové přisvojil ze společných peněz SVJ více než 1,3 milionu korun. Peníze vybíral postupně a vykazoval je jako dotaci pokladny,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Trestní oznámení na svého předsedu podali přímo vlastníci jednotek, kteří nejprve pojali podezření a při kontrole zjistili, že mají na společném účtu jen necelou stokorunu. Muž byl přitom v domě předsedou už od roku 2003 a svou funkci vykonával spolehlivě. „Před necelými deseti roky si však začal brát krátkodobé půjčky, čímž se dostal do dluhové spirály. Jelikož už své závazky nedokázal hradit, začal k jejich splácení používat peníze z pokladny SVJ,“ vysvětluje mluvčí.

Obviněnému muži teď hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky zpronevěra, peníze, policie, Hradec Králové, SVJ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.