čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Za napadení spoluvězňů padl u hradeckého krajského soudu pětiletý trest vězení

Vrah Daniel Houska včera stanul před Krajským soudem v Hradci Králové. Za napadení spoluvězňů ve valdické věznici na Jičínsku dostal pět let vězení. Podle soudu se měl dopustit těžkého ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování, týrání osoby žijící ve společném obydlí a vydírání. Svého jednání před soudem litoval.

Osmatřicetiletý Daniel Houska si aktuálně odpykává trest v Rýnovicích. Týrání spoluvězňů ve Valdicích se dopouštěl od prosince loňského roku do letošního února. Jednoho vězně napadl na toaletě ve vězeňské kuchyni. Srazil ho pěstí na zeď, škrtil ho a pořezal zalamovacím nožem.

V únoru podle soudu týral a fyzicky napadal zjevně slabšího spoluvězně. Dalšího přivázal k trubkám horkovodního topení a na zádech a pažích mu tím způsobil popáleniny druhého a třetího stupně.

Před devíti lety byl Houska pravomocně odsouzen na osmnáct let za mřížemi za ubití muže hasicím přístrojem. K činu došlo v ubytovně v Hořovicích na Berounsku. Napadený muž útok sice přežil, o pár měsíců později ale svým zraněním podlehl. Houska dostal trest úhrnný. Soudy ho uznaly vinným i z napadení dalších tří lidí.

U hradeckého krajského soudu se včera obžalovaný i státní zástupce práva na odvolání vzdali.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Daniel Houska, Krajský soud Hradec Králové, trest, vězení, napadení, Valdice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.