neděle 29. listopadu 2020 Zina

FOTO | VIDEO: V kapse čerstvý řidičák, v dechu dvě a půl promile. Mladík jízdu po Kostelci nad Orlicí nezvládl

Policisté vyjížděli v pondělí půl hodiny před půlnocí na Palackého náměstí v Kostelci nad Orlicí. Na téměř prázdném parkovišti naboural autem teprve osmnáctiletý mladík do zaparkovaného BMW. Cestou na parkoviště toho ale poničil víc. Důvodem byl alkohol, nadýchal téměř dvě a půl promile. Mladíkovi teď hrozí až tři roky za mřížemi.

Při ohledání auta, které mladík řídil, našli policisté i další poškození. Bylo jasné, že toho cestou sejmul víc. Shlédli proto městský kamerový systém a zjistili, že při projíždění kruhového objezdu na silnici I. třídy nezvládl řízení a vyjel na trávu, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení.

Sjel zpátky na silnici, a poté najel na středový ostrůvek, kde mu v jízdě překážela dopravní značka. Nárazem byla odmrštěna na silnici. Ani to ho nezastavilo a pokračoval do centra. Právě tady narazil do zaparkovaného BMW.

Z vyšetřování vyplynulo, že řidič vypil před jízdou během hodiny přes tři deci vodky. 

„Policisté mladíka podrobili dechové zkoušce. Ta ukázala výsledek téměř 2,5 promile. Řidiči policisté zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Na autě, které si mladík vypůjčil od svého otce, byla škoda odhadnuta na sedmdesát tisíc korun. Na BMW šedesát tisíc a na sloupu a dopravní značce deset tisíc korun.

Mladíka, který má řidičský průkaz teprve od poloviny září, čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve vězení může strávit od šesti měsíců do tří let.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky auto, mladík, náraz, BMW, značka, alkohol, řidičský průkaz. Kostelec nad Orlicí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.