středa 28. října 2020 Státní svátek

Žárlivec napadl ve Smiřicích se sekerou jiného muže, ten skončil s vážným zraněním hlavy v nemocnici

Ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu, obvinil v těchto dnech vyšetřovatel z hradecké kriminálky pětatřicetiletého muže. V odpoledních hodinách 5. září napadl sekerou jednašedesátiletého muže sedícího na lavičce v Zámeckém parku ve Smiřicích. Napadený musel být transportován s vážným zraněním hlavy do nemocnice. Za pokus vraždy může jít útočník za mříže až na osmnáct let.

Přivolaní policisté útočníka na místě, kde k napadení došlo, zadrželi a podrobili ho dechové zkoušce. Nadýchal skoro jedno promile alkoholu. Odvezli ho do cely a odtud pak do vazební věznice.

„Následným prověřováním mu policisté prokázali, že se v polovině srpna v brzkých ranních hodinách vloupal po rozbití výlohy do jedné prodejny potravin na Smiřicku, odkud odcizil cigarety a láhve s alkoholem, čímž způsobil škodu za více jak 13 tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté zjistili, že muž byl v minulosti několikrát trestán, převážně za majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl za krádež odsouzen v dubnu loňského roku. „Z vyšetřování vyplynulo, že pravděpodobným motivem byla žárlivost. Za pokus vraždy, krádež a poškození cizí věci muži hrozí trest odnětí svobody od 10 do 18 let.

 

 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky útočník, sekera, zranění, nemocnice, Smiřice, policie, obvinění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.