úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Na Jičínsku naletěl muž údajné příslušnici americké armády. Vymámila z něj 400 tisíc

Vidina rychle vydělaných peněz se rozhodně nevyplatila devětapadesátiletému muži z Jičínska. Nechal se napálit od ženy vydávající se za příslušnici americké armády. Za pomoc při přepravě velkého balíku peněz, mu nabízela provizi. Nakonec přišel o své peníze, celkem o 400 tisíc korun.

Inzerát od údajné vojačky zaznamenal muž na jednom z veřejně dostupných internetových serverů před dvěma lety. Informovala ho o tom, že se díky vojenským operacím v Talibanu dostala k většímu obnosu peněz.

Peníze měla v úmyslu převést do Česka. Za peněžitou výpomoc při jejich přepravě měla nabízet následnou finanční provizi. To muže zlákalo a vidinou toho, že by mohl lehce přijít k penězům, na podezřelou nabídku kývl.

Tím to ale neskončilo. Následovaly vyžádané podezřelé platby. Mělo jít o poplatky za proclení, přepravní náklady i uvolnění zadržené zásilky. Podvedený muž nakonec ze svého účtu zaplatil neuvěřitelných 400 tisíc korun.

„Podvodník případně podvodníci se tak měli svým jednáním dopustit trestného činu podvodu, za který mohou v případě dopadení a prokázání viny skončit na pět let za mřížemi,“ říká policejní mluvčí Aleš Brendl.

Policisté proto upozorňují:

Podobná komunikace, ve které se podvodníci vydávají za námořníky, vojáky nebo vojenské lékaře na zahraničních misích, není v poslední době vůbec ojedinělá. Na podvody už bohužel doplatilo velké množství důvěřivých a oklamaných lidí. Ti žadatelům posílají peníze na vymyšlená pojištění, na zakoupení letenek a jiné. Někdy přijdou i o statisíce, než samotný podvod prohlédnou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, příslušnice americké armády, Jičínsko, peníze, podvod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.