úterý 14. července 2020 Karolína

Hasiči likvidovali v kraji požár stodoly s historickými motorkami. Museli i k hořícímu autu

V Černilově na Hradecku hořela včera časně ráno stodola. Hasiči vyjížděli do části obce Újezd. Ve stodole shořely historické motocykly. Škoda se tak vysoukala na 1,5 milionu korun. Jednotkám se podařilo od šlehajících plamenů uchránit rodinný dům, který stál poblíž.

Hasiči museli vynést ze stodoly tlakové lahve, které ochlazovali. Na požářiště dohlíželi celou noc a požár byl zlikvidován až v ranních hodinách. „Příčinou vzniku požáru se nyní zabývá vyšetřovatel hasičů. Ohledání požářiště probíhalo za denního světla, na místo události přijela výjezdová skupina specialistů v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Škoda se vysoukala odhadem na 1,5 milionu korun. Popelem lehly historické motocykly nebo nářadí. „Jednotkám se podařilo uchránit hodnoty představující asi půl milionu korun,“ dodala Götzová.

U Rožnova hořelo auto

Hned tři jednotky hasičů musely včera také vyrazit k požáru osobního auta u Rožnova na Náchodsku. Auto bylo po jejich příjezdu na kupě, kde se pálilo o čarodějnicích. „Auto na LPG pohon bylo už celé v plamenech, hasiči jej museli důkladně ochladit, stejně tak i žhavý popel, na kterém stálo,“ říká Gotzová. I vzhledem k tomu, že bylo auto určené k likvidaci, požár nezpůsobil žádnou škodu. Na místo dorazili i policisté. Poskytli součinnost ostatním složkám. Nakonec si převzal celou záležitost do kompetence hasičský záchranný sbor, který vše šetří jako nedbalost.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky hasiči, stodola, škoda, auto, plameny, Černilov, Rožnov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.