pátek 10. dubna 2020 Darja

Čím dál tím víc řidičů jezdí pod vlivem drog, nebo alkoholu. Jen včera policisté přistihli tři hříšníky

Policisté v hradeckém kraji včera lapili tři řidiče, kteří nerespektovali zákony a usedli za volant pod vlivem návykových látek. V posledních měsících těchto řidičů přibývá.

Pětadvacetiletého mladíka za volantem osobního auta zn. Volkswagen Passat Variant combi zastavila ve městě včera hodinu před půlnocí hlídka rychnovských policistů. U muže provedla orientační dechovou zkoušku, při které mu naměřila hodnotu 2,31 promile alkoholu v dechu. Tím u něj nejen noční jízda skončila. Muž u sebe navíc neměl řidičský průkaz. Po nezbytných úkonech si na policejní služebně vyslechl podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Podezření ze stejného přečinu si vyslechl i osmadvacetiletý muž, kterého zastavila hlídka týnišťských policistů v Česticích. Při běžné silniční kontrole půl hodiny po půlnoci u řidiče osobního auta zn. Audi muži zákona provedli orientační test na přítomnost návykových látek, který vykázal pozitivní hodnoty na látky metamfetamin/amfetamin. Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči a na základě toxikologického posudku byly u něj policisté zahájili úkony trestního řízení.

Policisté ze stejného obvodního oddělení sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání i čtyřiadvacetiletému muži za volantem osobního auta zn. Renault Laguna. Ten v Ličně řídil vůz i přesto, že má příkazem Městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou uložený zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2020, který se mu takto ještě prodlouží.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Alkohol, drogy, policie, přestupky, trestné činy

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.