Dnes, 18:39
Policisté vyhlásili pátrání po dvaaosmdesátiletém Miloslavu Bergerovi z Hradce Králové. Jak informovala policie na síti X, senior trpí demencí a nemá u sebe mobil.
„Policisté po muži vyhlásili okamžitě pátrání, do kterého byly nasazeny všechny dostupné hlídky i se psovodem. Provedené prověrky u známých, v okolí bydliště i ve zdravotnických zařízeních byly dosud bez výsledku. Vzhledem k věku a zdravotnímu stavu pohřešovaného je důležité najít jej co nejdříve," sdělila policejní mluvčí Karolína Macháčková. Dodala, že muž bydlí v Hradci Králové - Slatině.
Senior odjel ze svého bydliště v ulici U Jednoty, a to v pátek 22. května kolem 15. hodiny na svém zeleném jízdním kole typu „skládačka" neznámo kam. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a rodina se o něj bojí.
„Pokud jste pohřešovaného viděli nebo máte jakoukoli informaci o jeho pohybu či výskytu, kontaktujte prosím neprodleně linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu," vyzývá Macháčková.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?