čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Seniorka z Hradecka poslala 400 tisíc "námořníkovi", který měl v Malajsii problém s piráty

Během necelého měsíce přijala hradecká policie již třetí podnět týkající se vylákání peněz. Oznámení o podezření z trestného činu podvodu podala minulý týden třiašedesátiletá žena. V únoru loňského roku se prý na sociální síti seznámila s "námořníkem", který z ní vylákal statisíce.

Žena policistům řekla, že v únoru loňského roku se na sociální síti seznámila s námořníkem - zástupcem kapitána, který měl plout do Japonska. V e-mailové komunikaci jí sdělil, že mají v Malajsii problémy s piráty a že si musí někam uložit svoje cenné věci včetně 250 000 eur. Prý chtěl, aby mu je žena "pomohla" zachránit, balíček s cennostmi jí měla zaslat dopravní společnost.

„Kvůli požadavkům na zaplacení různých poplatků žena poslala bezhotovostním převodem téměř 400 tisíc korun. Poslední částku, kterou zaslala, byly peníze na letenku. Námořník měl letět z Ukrajiny do Liverpoolu a po přistání se měl ozvat, což však neprovedl a od konce roku žena na ozvání marně čeká,“ popsala podvod mluvčí policie Iva Kormošová

Pokud se podaří neznámého pachatele dopadnout, hrozí mu za trestný čin podvod trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.

„Opětně apelujeme! Neposílejte žádné peníze neznámým lidem, natož lidem, se kterými navážete komunikaci přes sociální sítě,“ vyzvala Kormošová.

ČTĚTE TAKÉ: Internetová známost stála ženu z Hradce statisíce, muž na misi v Tel Avivu zřejmě neexistuje 

PSALI JSME: Žena uvěřila falešnému vojákovi speciálních pozemních sil americké armády, vylákal z ní desítky tisíc 

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Policie ČR, podvod, internet, seniorka

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.