sobota 7. prosince 2019 Ambrož

Žena chovala 55 psů v hrůzných podmínkách, policisté ji je odebrali. Při domovní prohlídce veterinář zachránil život jedné fence

Žena na Královédvorsku chovala padesát pět psů, fen a štěňat v malém domku a přilehlé stodole. Na základě trestního oznámení ji policisté podezírali z možného týrání. Zvířata nakonec ženě odebrali a ji obvinili ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

Žena chovala 55 psů v malém rodinném domku, přilehlé stodole a na nedostatečně zabezpečeném pozemku. V nevhodných podmínkách zvířatům nezajistila dostatečnou péči ani ošetření. „Chovatelka tak měla svým počínáním dlouhodobě psy zanedbávat a takového jednání se dopustit z hrubé nedbalosti,” objasnil mluvčí policie Lukáš Vincenc. Teď ji hrozí až šest měsíců za mřížemi.

Žena odmítala nabídky pomoc od starostky obce, městského úřadu Dvůr Králové nad Labem i veterinární správy. Právě inspektoři Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje provedli kontrolu chovaných psů a zjistili vážné porušení legislativy. Na šestačtyřicetiletou ženu proto podali trestní oznámení, kterým se v polovině května tohoto roku začali zabývat policisté. Soudce Okresního soudu v Trutnově následně vydal souhlas k domovní prohlídce.

Při prohlídce inspektoři odebrali ženě 55 psů. Mysleli si přitom, že jich chová méně. Počet narostl o dvě štěňata. „V jednom případě také veterinář zabránil úmrtí fenky na poslední chvíli,” uvedl Vincenc. Ženu policisté podezírali z týrání zvířat, hrozilo ji až pět let za mřížemi. „Po vyhodnocení všech důkazů a okolností však kriminalisté jednání chovatelky překvalifikovali na přečin zanedbání péče o zvíře z nedbalosti,” dodal policejní mluvčí. Ženě nyní hrozí až šest měsíců vězení.

Foto pixabay.com

Štítky týrání zvířat, 55 psů, veterinární správa, chov psů

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.