čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

V Královéhradeckém kraji se šíří koronavirus nejrychleji. Nejvíce nemocných přibylo na Trutnovsku

Od začátku tohoto týdne zaznamenali hygienici v Královéhradeckém kraji přes devět stovek nakažených koronavirem. Do včerejšího dopoledne se číslo zastavilo na 923 nových nákazách. Vzrostl také počet aktivních případů a to o 138 na 9015. Epidemická situace v kraji je nejhorší z celé republiky.

Kvůli koronaviru dosud zemřelo v Královéhradeckém kraji 692 lidí. Ze sdělení Krajské hygienické stanice v Hradci Králové vyplývá, že se od začátku epidemie uzdravilo 40 702 lidí. Nákaza se šíří nejrychleji hned ve čtyřech z pěti okresů. Jde o Trutnovsko, Hradecko, Rychnovsko a Náchodsko.

Ke včerejšímu dni bylo v kraji potvrzených 50 409 případů nákazy koronavirem od začátku epidemie.

Nejvíce aktivních případů je na Hradecku, nejméně na Jičínsku. Hodně nemocných přibylo za posledních sedm dní na Trutnovsku. Tady je na sto tisíc obyvatel 1248 nakažených.

Hned po okresu Trutnov následuje Hradecko, Rychnovsko a poté Náchodsko. Tady se čísla drží slabě nad tisíci případy na sto tisíc obyvatel. Na Jičínsku je podle přepočtu nemocných nejméně, "pouze" 692 případů.

Index rizika protiepidemického systému PES byl ke včerejšímu dni na 84 bodech ze sta. PES zůstává na nejvyšším, pátém stupni pohotovosti.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, Královéhradecký kraj, šíření, PES, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.