pátek 30. října 2020 Tadeáš

Hradec rozdá učitelům testy na koronavirus

Přibližně 1300 jednorázových testů na koronavirus rozdá Hradec Králové učitelům v základních a mateřských školách. A to v rámci prevence. Samotné testování už bude na učitelích po dohodě se sjednanými lékaři. Smyslem je zmapovat situaci ve školách a prevence. Cílem je zachovat výuku.

Nejedná se o plošné testování z důvodu nákazy nebo ohniska v některé ze škol. „Chceme, aby učitelé měli v případě podezření možnost okamžitého testu a tím co nejrychlejší zpětné vazby, tak abychom chránili jejich kolegy a především děti. Proto jsme mezi hradecké učitele jak do základních, tak mateřských škol začali distribuovat testy na koronavirus, které město převzalo od Královéhradeckého kraje. Testování si pak musí učitele zajistit sami po dohodě se svými lékaři,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Na hradeckých školách je situace ohledně výskytu koronaviru zatím příznivá. „Děláme maximum pro to, aby byla výuka zachovaná, všechny školy zůstávají v provozu. Co se týče dalších opatření, tak jejich nastavení na jednotlivých školách jsme ponechali na ředitelích. K dispozici jsou dětem každopádně desinfekce, snažíme se také koordinovat pohyb ve školách tak, aby se jednotlivé třídy zbytečně nesetkávaly,“ doplňuje náměstek Hanousek.

Ředitelé škol mohou nastavit pravidla pro nošení roušek v budově, při hodinách je ale děti nosit nemusí.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky testy, koronavirus, učitel, škola, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.