pátek 17. září 2021 Naděžda

(NE)OBYČEJNÍ: Lukáš Kejzlar chce pomocí fyziky dokázat existenci duchů. Jako první na světě chce chytit entitu do Faradayovy klece

Lukáše Kejzlara přitahují paranormální jevy už od malička. O existenci nadpřirozených sil nepochybuje. Nám v redakci Drbny je sympatické, že nehledá senzace tam, kde nejsou, a svá tvrzení se snaží vždy dokázat pomocí fyziky.

Všechno to začalo, když bylo Lukášovi přibližně deset let. Tou dobou začal za okny dětského pokoje vídat obličeje za sklem. Postupně s přibývajícími zkušenostmi se naučil s entitami, jak duchům říká, komunikovat. „Pokud vás doma obtěžují nějaké nadpřirozené jevy nebo se cítíte sledováni, někdy stačí úplně jednoduše říct – běž pryč, tady není tvůj domov,“ říká Lukáš Kejzlar s tím, že připouští, že svou roli může samozřejmě hrát i psychika jedince.

Paranormální jevy se postupně staly Lukášovou velkou vášní. Společně s kamarády založil skupinu Paranormální vyšetřovatelé Jaroměř, kterou lidé oslovují s prosbou o pomoc.

Podle Lukáše lze přítomnost entit dokázat i díky fyzice. „Na místě je například úbytek teploty v omezeném prostoru bez zjevné příčiny. Dalším důkazem je EVP, což jsou zvuky zachycené nahrávacími zařízeními. Lidské ucho je neslyší, ale přístroje je zaznamenají,“ popisuje Lukáš. Podle vědců jde ale v případě EVP spíš o vrozenou tendenci lidí hledat v náhodných datech smysluplné významy za každou cenu. Lukáš se ale nevzdává. Společně s dalšími Paranormálními vyšetřovateli z Jaroměře chce jako první na světě chytit entitu do pasti.

„Entity potřebují ke svému projevu energii – projevují se prostřednictvím elektromagnetického pole, které je změřitelné. My jsme do pasti umístili generátor elektromagnetického pole, kterým entitu přitáhneme. Uvnitř máme také posvěcený předmět, na který se entita bez svého přičinění uváže. Takže zůstane uzamknutá uvnitř předmětu. Past poté uzavřeme a máme připraveno několik přístrojů, kterými budeme dotyčný předmět potom zkoumat. Například detektor elektromagnetického pole, který nám hned ukáže, že pole uvnitř něco mění. Celá tato past je zakrytá ve Faradayově kleci,“ vysvětluje Lukáš.

Nejdřív ale musí skončit noční zákaz vycházení. „Naše vyšetřování probíhá v nočních hodinách – hlavně kvůli tomu, že je nižší venkovní hluk a naše nahrávky jsou lépe srozumitelné,“ říká. Dokonce už mají i vytipovanou konkrétní entitu, kterou by do pasti chtěli chytit.

„Jen ještě musíme zjistit, zda jde o entitu lidskou nebo nelidskou. Lidské entity z etických důvodů chytat nebudeme. Lidské entity se snažíme odvézt z obytných prostor na jiné místo, ale s nelidskými entitami se pracuje daleko hůř. Nechtějí odejít, vyhrožují, můžete si je odvézt domů a nedají vám pokoj. Tohle už je práce pro démonology. Proto jsme pro tyto případy sestrojili zmíněnou past,“ říká Lukáš a upozorňuje, že každý těžko vysvětlitelný jev hned nepovažují za „strašení“.

„Nejdříve se snažíme všechny jevy racionálně vysvětlit či napodobit. Vyšetřování probíhá tak, že nejdříve zjistíme všechny dostupné informace o daném místě. Následně v nočních hodinách rozmístíme přístroje jako digitální kamery, diktafony a jiné přístroje určené pro ,,lov duchů". Vyšetřování někdy trvá i dvanáct hodin,“ říká Lukáš.

Se skupinou Paranormálních vyšetřovatelů už údajně vyřešili zhruba 380 případů „strašení“. „Vyšetřování probíhá v našem volném čase a nic si za něj neúčtujeme. Všechny služby poskytujeme zdarma,“ zdůrazňuje na závěr Lukáš Kejzlar.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Lukáš Kejzlar

Štítky (NE)OBYČEJNÍ, Lukáš Kejzlar, paranormální jevy, duchové, fyzika, důkazy, Jaroměř

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.