pondělí 26. října 2020 Erik

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Příběhy od plotny: "Lidé jsou čím dál tím víc sobečtější," tvrdí mgr. plnotučné mléko

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k Bukowskému s Welshem. Tak nejdřív pořádně čti, než mě odsoudíš svejma nenávistnejma komentářema.

Já jako nevím jestli jste si stihli všimnout té 10leté challenge, která v poslední době dokázala pohltit veškerej obsah sociálních sítí, ale předpokládám, že jo, protože jinak jste museli být na dovče někde v jiným paralelním světě, nebo vám došly tenhle měsíc data. Ale pro jistotku, kdyby náhodou nějakej šťastlivec vůbec nevěděl, o co jde, vysvětlím. Jako taky neznám původního hybatele týhle srandy a ani to nemám v plánu dohledávat, každopádně jde o to, že musíte zahodit veškerý zábrany a dohledat nějakou fotku z roku 2009, tu pak se vším studem vzít a vedle ní prsknut fotku aktuální. No, a lidi vám budou psát, jak moc vám ty léta prospěly, že jste hezčí/hubenější/vyzrálejší/prostě o deset let starší. Samozřejmě. Na tý nový fotce máte narvanejch 10 filtrů, 10x jste se kvůli ní převlíkali a měli jste na výběr z 10 různejch jinejch fotek, než jste to vaše umělecký dílo poslali do světa. Pozoruhodný jak se z ponovorčních výzev typu „zhubnu tisíc kilo“ a „přestávám kouřit“ po 14 dnech vyrýsoval „projekt“, kterej vám má vlastně ukázat, že jste kočka či kočičák i bez zásadních změn, kdy k lepšímu já stačí pouze pár let. A možná trošku jasu s kombinací hlubšího kontrastu. Hlavně ať to sype lajky nebo srdíčka a jede se dál, žejo.

Což je právě škoda, ono by se to dalo rozvinout a jak by řekla každá správná hospodyňka, nakouknout tak trošku pod pokličku. Ono je sice hezký, že si člověk připomene, jak otřesný svetry nosil či jak vypadala jeho kůže bez kérek, ale co dál? Vzpomene si vůbec někdo, jak se za těch deset let změnil obal vašeho oblíbenýho mlíka? Zajímá někoho krom vlastního progresu i progres otevírací doby místní knihovny? Je na silnicích o dest let míň nebo víc děr? Jak vlastně vypadaly dřív zastávky městský hromadný? Kolik žvejkaček se za tu dobu přilepilo na zem? Je voda furt stejně mokrá a padá déšť pořád z vrchu dolů? Je každej uplynulej rok jinej, nebo jsou ve výsledku všechny stejný?  A víte o něčem, co se od roku 2009 vůbec, ale vůbec nezměnilo?

Nechci zadávat žádný výzvy (jakoby chci, ale jelikož nebombim jak Kamu, byl by to ode mě takovej výkřik do tmy, kterej by vyšel vniveč, takže je lepší říkat, že nechci), ale… Pojďme namísto zálohování letošní fotky na rok 2029 sledovat ten obal od mlíka. Protože nikdo jinej to za chudáka mlíko neudělá, viď.

pozn. autora: Pokud tě ale láká víc vývin párků nebo počítání vyflusnutejch žvejkaček, taky dobrý. Hlavní totiž je, že tě zajímá i to co se děje kolem tebe, namísto tobě. (Prostor pro ukamenování autora motivačními tlachali je vyhrazen v desátém patře desáté budovy v desátém okrsku v deset hodin.)

Autoři

Štítky blog, Té Ká, story, příběh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.