pondělí 17. května 2021 Aneta

Hořická nemocnice prosí o pomoc, má nedostatek personálu

Městská nemocnice v Hořicích, Levitovo centrum následné péče, žádá o pomoc. Potřeba jsou hlavně zdravotní sestry a dobrovolníci na pomocné práce. Situace je vážná, zařízení je na prahu udržení plnohodnotné péče.

Levitovo centrum následné péče v hořické nemocnici poskytuje péči pacientům na 120 lůžkách. V posledních dnech tu však výrazně vyskočila čísla pozitivně testovaných pacientů i pracovníků v přímé péči na covid-19.

„Ocitáme se na prahu udržení plnohodnotné péče o naše pacienty a vlastních fyzických sil. V současné době bychom ocenili zvláště pomoc kvalifikovaných zdravotních sester. Uvítáme případně i pomocníky na pomocné práce na odděleních,“ říká ředitel nemocnice Roman Bečvář. Kromě sester a dobrovolníků hledají také lékaře a fyzioterapeuty.

K prosbě se připojuje také starosta Hořic Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj), který zároveň všem zdravotníkům děkuje. „Všichni zaměstnanci si zasluhují naši podporu a velké poděkování. Poděkování za to, jak zvládají současnou situaci v nelehkých podmínkách, kdy musí dodržovat nepříjemná hygienická pravidla a nařízení.“

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Levitovo centrum následné péče Hořice

Štítky nemocnice, koronavirus, Hořice, zdravotní sestra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.