pondělí 26. září 2022 Andrea

Příslušníci vězeňské služby darovali krev v hradecké nemocnici

Přes třicet příslušníků Vězeňské služby České republiky z Královéhradeckého a Pardubického kraje dnes dorazilo darovat krev na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Šlo se o zaměstnance věznic v Hradci Králové, Pardubicích, Valdicích a Odolově. Někteří z nich darovali krev poprvé.

„Do našeho celorepublikového projektu Darujme krev se zapojilo více než 400 příslušníků a příslušnic vězeňské služby a jejich počet může ještě narůstat. Hromadné odběry krve jsme již uspořádali v Praze a v Ostravě a dnes pomáhají kolegové z Královéhradeckého a Pardubického kraje darováním krve v Hradci Králové,“ uvedla mluvčí Vězeňské služby České republiky Petra Kučerová. Další odběry krve jsou plánovány v Brně, Plzni, Olomouci, Ústí nad Labem, Liberci a Čáslavi.

Vězeňská služba se připojila k dalším projektům, které podporují hromadné darování krve. Na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové darují krev například skauti, studenti středních i vysokých škol, zaměstnanci firem nebo hokejisté hradeckého Mountfieldu.

Krev mohou darovat zdraví lidé od 18 do 65 let. V současné době je největší poptávka po dárcích plazmy pro léčbu nemocných koronavirovou infekcí. Zájemcům, kteří se už uzdravili z onemocnění covid-19, se nejdříve odebírá vzorek krve na zjištění protilátek. V případě vysoké hladiny protilátek jsou pak pozvaní na odběr plazmy, kterou lékaři použijí k léčbě pacientů v Královéhradeckém kraji.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FN HK | Zdroj FN HK

Štítky FN HK, koronavirus, vězeňská služba, darování krve

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.