středa 19. února 2020 Patrik

V Královéhradeckém kraji o desetinu ubylo chřipek. Epidemie ale trvá

V Královéhradeckém kraji v tomto týdnu o desetinu ubylo akutních respiračních onemocnění a chřipky. Epidemie chřipkových onemocnění přesto nadále trvá, uvedli dnes hygienici. Nyní evidují 1685 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel, což v kraji představuje přes 9200 nemocných. Minulý týden bylo nemocných dosud nejvíce, a to 1868 na 100.000 obyvatel. Hygienici k dnešku evidovali 26 případů závažného onemocnění chřipkou, z toho jeden člověk zemřel.

"Aktuální situaci hodnotíme jako pokračující epidemii akutních respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového původu," uvedli hygienici na webu krajské hygienické stanice.

Nejvíce nemocných bylo podle nich opět na Hradecku. Naopak nejméně jich měli hlášeno z Rychnovska, zatímco v předchozím týdnu bylo nejméně nemocných na Náchodsku.

Z nemocnic v kraji zákaz návštěv zatím vydala Fakultní nemocnice v Hradci Králové a nemocnice v Trutnově a v Novém Bydžově. V hradecké nemocnici se opatření týká vybraných klinik a oddělení, v Trutnově a Novém Bydžově jsou zakázány návštěvy na všech odděleních.

Loni v polovině února byla situace s chřipkovými onemocněními v kraji obdobná. Nemocných tehdy bylo 1684 na 100.000 obyvatel. Epidemie tehdy trvala do prvního týdne v březnu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, chřipka, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.