středa 29. ledna 2020 Zdislava

Ministryně Maláčová přijede do Hradce. Zahájí dny sociální práce

Do Hradce Králové se po roce opět sjedou stovky vědců z České republiky i zahraničí. Jejich cílem budou XVI. Hradecké dny sociální práce, které se uskuteční 12. a 13. září v kampusu Na Soutoku Univerzity Hradec Králové. Ústředním tématem letošního ročníku bude Sociální začleňování v kontextu sociální práce. Účast na konferenci přislíbila ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová. 

ana Maláčová vystoupí s příspěvkem, který bude zaměřen na ocenění sociální práce jako klíčového nástroje sociálního začleňování, což odpovídá letošnímu tematickému zaměření konference: Sociální začleňování v kontextu sociální práce.

Hlavním českým řečníkem letošních Hradeckých dnů sociální práce bude Ivan Gabal. Téma jeho přednášky zní: „Jsou změny sociální politiky ČR za čtvrtstoletí výsledkem poznání nebo krizí? Lze s tím něco dělat?“

Chybět nebude ani řada zahraničních vědců a odborníků. Jako hlavní zahraniční host vystoupí Il Nam Kwon – děkan Fakulty sociálních věd z jihokorejské Myognji University. Tématem jeho referátu bude: Overview of Korea's Protection & Support System for Youth at Risk.

Hlavní program, stejně jako v předešlých letech, doplní řada akcí. V pátek se uskuteční panelová diskuse na téma Sociální bydlení. Součástí konferenčního programu bude také prezentace poskytovatelů sociálních služeb, se kterými ÚSP FF UHK dlouhodobě spolupracuje při zajišťování praxí svých studentů.

Autoři | Foto Facebook/Jana Maláčová

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.