neděle 9. srpna 2020 Roman

ROZVOLĚNÍ OPATŘENÍ: Od zítřka se sice v divadlech a kinech otevřou bufety, jíst v hledišti ale stále nebude možné

Zítra nás čeká další rozvolnění některých omezení, která měla bránit šíření koronavirové nákazy. V divadlech a kinech už bude možné koupit občerstvení. O týden později by se mohly začít pořádat akce do 1000 účastníků.

Rušení některých opatření probíhá většinou v dvoutýdenních intervalech podle plánu, který byl stanoven. Naposledy došlo k uvolnění tento týden v pondělí. „Dohodli jsme se s epidemiology, že uděláme určitou mezivlnu od 15. 6. Budou určitá rozvolnění. Budeme to prezentovat v nějakém souhrnu, aby to nebylo chaoticky prezentováno a informace byla jako celek," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Od zítřka budou moci otevřít například bufety v divadlech a kinech. Kdo si ale myslí, že bude moci s jídlem do hlediště, je na omylu. Při promítání se nebude smět jíst. Podle Vojtěcha by bylo rizikové sundávat roušky, když už může být sál plný a nemusí zůstávat volná místa a řady.

Jak bude vypadat rozvolňování o pondělcích dál, zatím Vojtěch nepřiblížil. Řekl jen, že by se od 22. června mohly začít pořádat kulturní a jiné akce do tisícovky účastníků.

O povinnosti nosit roušky budou jednat v týdnu epidemiologové

V úterý by měla zasednou epidemiologická komise, řešit bude povinnost nosit roušky. „Kolegové se ještě úplně, definitivně neshodli. Ještě se k tomu budou vracet na příštím jednání," uvedl Vojtěch.

Pravidla nošení roušek se pravděpodobně změní. Cíleně by se dál měly nejspíš nasazovat jen v hromadné dopravě a v místech vyšším rizikem nákazy. „Ale v jiných místech, tam, myslím, by už mělo dojít k uvolnění a dobrovolnosti," řekl ministr. Jen dodal, že se na výsledné podobě dohodnou epidemiologové.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ministr zdravotnictví, opatření, rozvolnění, omezení, bufety, kina, divadla, roušky, epidemiolog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.