Ve Zborovské ulici v Hradci Králové půjde k zemi 60 stromů

Autoři | Foto Hradecká Drbna

Od pondělí se začnou ve Zborovské ulici v Hradci Králové kácet nemocné stromy. Celkem půjde z k zemi 60 kusů stromů. Jde o 35 smrků, 11 javorů, jednu břízu, dvě borovice, šest vrb, dva akáty, jeden jeřáb a dvě jabloně. Podle technických služeb jde o stromy, které jsou suché a prakticky mrtvé.

„ V prostoru byly na základě kontroly označeny dřeviny, které je nutné odstranit pro jejich velmi špatný zdravotní stav a z bezpečnostních důvodů,“ vysvětluje mluvčí Magistrátu města Hradec Králové Kateřina Šmídová. Tyto stromy jsou nebezpečné pro chodce i samotné řidiče. V jejich blízkosti se nachází i dětské hřiště. 

„S ohledem na složitou orientaci v zapojeném prostoru byly stromy navržené k odstranění označené oranžovým terčíkem,“ doplňuje Šmídová. 

O náhradu pokácených stromů se postarají dřeviny, které zde rostou z náletů. Ty už jsou zakořeněné. 

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky kácení, zborovská ulice, Hradec Králové, storm, nemocný strom, strom, Magistrát města Hradec Králové

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.