Dnes, 12:30
V Královéhradeckém kraji voda v přírodních i umělých koupalištích podle rozborů většinou vyhovuje. Horší vlastnosti má například Oborský rybník v Jinolicích na Jičínsku. Informace poprvé v aktuální koupací sezoně zveřejnila Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje.
Voda vhodná ke koupání je ve vodní nádrži Rozkoš u Velké Jesenice na Náchodsku a v koupališti ve volné přírodě Dachova u Hořic na Jičínsku. I přes zhoršenou jakost vody v Oborském rybníku kvůli zvýšené koncentraci chlorofylu-a a snížené průhlednosti vody pod jeden metr i tam podle hygieniků voda vyhovuje.
Zhoršená kvalita vody je v koupališti ve volné přírodě Stříbrný rybník v Malšově Lhotě na okraji Hradce Králové, hygienici doporučují lidem, aby se po koupání osprchovali.
Úterý, 26. května 2026, 06:30
Kvalita vody ve Stříbrném rybníku trápí řadu Hradečáků už řadu let. Vyšší teploty, dlouhá období sucha i pravidelný výskyt sinic zhoršují podmínky ke koupání a město proto hledá způsob, jak situaci zlepšit.
První monitorovaná koupaliště v Královéhradeckém kraji zahajují letní sezonu již tento týden. Například v sobotu 30. května to bude koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové. Díky vyhřívaným bazénům tradičně zahajuje sezonu jako jedno z prvních koupališť v kraji. Loni Flošna otevřela 31. května. Voda v bazénech na Flošně bude vyhřívaná na 26 stupňů Celsia.
Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách. Jinde kvalitu vody nemonitorují, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí. Hygienici upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.
Hygienici vyzývají veřejnost, že pokud zaznamená zdravotní obtíže v souvislosti s koupáním, kdy bylo nutné vyhledat lékařskou péči, aby je nahlásila prostřednictvím dotazníku.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?