čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Datový portál Královéhradeckého kraje slaví velký úspěch

Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Datový portál Královéhradeckého kraje za projekt Datový katalog otevřených dat a Datový portál Královéhradeckého kraje. Cenu převzal na 14. ročníku soutěže náměstek Pavel Bulíček společně s realizačním týmem.

Datový portál patří mezi nejinovativnější krajské projekty v Čechách. „S velkou radostí jsem převzal Cenu Ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě v kategorii zaměřené na občany regionu. Pro náš webový portál Data KHK je to v pořadí již třetí významné ocenění. Jsem hrdý, že právě datový portál pod vedením kolegů z odboru analýz a podpory řízení může v oblasti digitalizace veřejné správy reprezentovat kraj na celorepublikové úrovni a zvyšovat tak jeho prestiž,“ uvedl v tiskové zprávě k ocenění první náměstek hejtmana pro oblast inovací, investic a informačních technologií Pavel Bulíček.

Existují celkem tři druhy cen za inovace ve veřejné správě, které uděluje ministr vnitra. Jde o cenu za inovaci cílenou na občana, cenu za inovaci cílenou na zaměstnance organizace a cenu za digitální inovaci. Kraj získal ocenění v první ze zmíněných kategorií. Odborná komise hodnotila například pozitivní dopad na občany, zapojení uživatelů do vývoje řešení nebo inovativnost.

Ceny Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě jsou udělovány od roku 2005. Autorem současné ceny pro rok 2021, je český designér a brusič Aleš Zvěřina.

Datový portál je informačním místem pro občany z veřejně dostupných a otevřených dat pro Královéhradecký kraj. Pro veřejnost jsou k mání na jednom místě důležité dokumenty za jednotlivé oblasti. Portál je také rozcestníkem všech portálů a aplikací Královéhradeckého kraje a Centra investic, rozvoje a inovací.

Ohodnoť článek

Štítky Královéhradecký kraj, ocenění, datový portál, inovace, občan, důležitost, veřejná správa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.