čtvrtek 26. května 2022 Filip

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Unicorn sází na své lidi v regionech

PR článek

Česká Třebová není jenom město železnice. Díky Unicornu, největší české softwarové společnosti, je i místem, kde se vyvíjí robustní IT řešení. Ta jsou využívána firmami i jednotlivci po celém světě.

Unicorn otevírá dveře nováčkům

Unicorn ví, že dobří ajťáci nepadají jen tak z nebe. Proto realizuje online vzdělávací program Unicorn Hatchery, kde si začátečníci osvojí základy programování, analýzy, designu či testování a po úspěšném absolvování mohou pracovat na reálných projektech a vyrábět významné produkty.

Vývojové centrum v České Třebové spolupracuje se Střední školou technickou a dopravní Gustava Habrmana. Nikoho tedy nepřekvapí, že někteří studenti na pobočce i pracují. „Toho si na Unicornu vážím nejvíc. Dává šanci nejen lidem bez praxe, ale také menším městům, která v sobě skrývají velký potenciál,“ říká Ondřej Bouška, zástupce společnosti z České Třebové.

A na čem se v České Třebové pracuje? Třeba na systému NECS. Jedná se o registr pro vystavování a sledování certifikátů zelené energie pro zákazníky norského poskytovatele přenosové energetické soustavy Statnett. Podobným produktem je Certigy, který pomáhá firmám doložit, že využívají elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Nejen kolegové, ale i přátelé

Život není jen o práci a je důležité vídat se i mimo kancelář. Pro tým v České Třebové je typická hamburgerová středa, kde se místní spolupracovníci pravidelně schází nad dobrým jídlem a v létě si tu užívají grilovačky nebo sportovní akce. Firma je především o lidech. Proto jim Unicorn vytváří pracovní prostředí, ve kterém mohou kariérně růst.

Ohodnoť článek

Štítky Unicorn, IT, společnost, náborová, pobočka, Česká Třebová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.