čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Na novém fotbalovém stadionu v Hradci Králové by mohla hrát i reprezentace

Na novém fotbalovém stadionu v Hradci Králové by po jeho dokončení mohla přátelské zápasy hrát i mužská reprezentace. Kvalifikační či přátelské duely by v Hradci Králové mohly hrát i nižší reprezentační výběry mužů a výběry žen. Vyplývá to z memoranda o spolupráci mezi Hradcem Králové a Fotbalovou asociací České republiky, které včera schválili hradečtí zastupitelé.

Hradec Králové začal stadion za asi 745 milionů korun s DPH stavět loni. Jde o největší zakázku v novodobé historii města. Vše by mělo být hotové na jaře 2023. Stadion by měl splňovat parametry kategorie UEFA 4, což je i podmínkou jeho zařazení do nabídky stadionů pro utkání českých reprezentačních mužstev.

"Spolupráce s Fotbalovou asociací ČR si nesmírně vážíme. Mít vedle sebe takového partnera je vždy přínosné. Věříme, že tuto spolupráci budou kvitovat také fotbaloví fanoušci," uvedl primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

Hradec Králové podepsal smlouvu na nový fotbalový stadion. Hotovo má být do dvou let

Po 15 letech příprav dnes Hradec Králové podepsal smlouvu na nový fotbalový stadion. Symbolicky došlo k podpisu na místě starého stadionu. Nový fotbalový stánek postaví sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont za 568 milionů korun....

Stadion by měl splňovat i požadavek na multifunkční arénu. Kapacita arény by měla být osm tisíc diváků s možností navýšení na 9,3 tisíc míst. Všechna místa by měla být zastřešená. Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1966 připravovalo přes 15 let.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MMHK

Štítky ČR, správa, stavby, fotbal, stadion, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.