Počasí dnes1 °C, zítra1 °C
Pátek 8. prosince 2023  |  Svátek má Květoslava
Bez reklam

Hradecká koalice podepíše dodatek, podle primátorky se zbavila slabého článku

Politici dnes v Hradci Králové podepíšou dodatek koaliční smlouvy. Královéhradecká radnice bude pokračovat v počtu čtyř politických subjektů, a to bez lídra hnutí Rozvíjíme Hradec Jan Holáska.

Vedení města Hradce Králové podepíše dnes dodatek koaliční smlouvy. Hradec bude vést koalice složená z policistkých stran HDK/TOP 09, ODS, Pirátů a Změny pro Hradec a Zelených. Vládnoucí koalice se bude v zastupitelstvu i nadále opírat o dosavadní většinu jednadvaceti hlasů, přestože bude do budoucna působit na užším koaličním půdorysu bez jednoho z článků politického spojenectví.

Koalice bude pokračovat bez lídra hnutí Rozvíjíme Hradec Jan Holáska. „Podpisem dodatku koaliční smlouvy uzavíráme avizovanou rekonstrukci vedení radnice v Hradci. Vedení města tak má personálně i politicky velice silnou pozici. Naše koalice se zbavila komplikovaného, slabého článku, který svým vystupováním vytvářela osoba bývalého člena rady města Jana Holáska, a může se bez politikaření plně soustředit na práci. Vnitřně koalice posílila a je ještě konzistentnější, přitom má v zastupitelstvu stejnou podporu,“ uvedla v tiskové zprávě Pavlína Springerová, primátorka Hradce Králové.

Součástí koaliční většiny v zastupitelstvu zůstává také hlas náměstkyně hradecké primátorky a zastupitelky Ilony Dvořákové. „Právě o její post lídr Rozvíjíme Hradec Jan Holásek neopodstatněně usiloval a koaliční partnerství tak destabilizoval. To byl jeden z důvodů, proč jsme k rekonstrukci koalice a vypovězení smlouvy přistoupili,“ doplnila Pavlína Springerová.

Nově koaliční smlouvu vedle zástupců HDK/TOP09, ODS, Pirátů a Změny pro Hradec a Zelených podepisují za posledně jmenovaný subjekt také zastupitelka Monika Štayrová a nezařazený zastupitel Jindřich Outlý. „Současné vedení Hradce považuji za stabilní a kompetentní kolektiv, s jehož vizemi a prací se plně ztotožňuji,“ uvedl Jindřich Outlý, který působí jako předseda finančního výboru hradeckého zastupitelstva a jeho podpis nebude chybět pod dodatkem koaliční smlouvy.

Ohodnoť článek

Foto Hanka Poskočilová

Štítky Hradec Králové, koaliční smlouva, radnice, koalice, Pavlína Springerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradecká koalice podepíše dodatek, podle primátorky se zbavila slabého článku  |  Politika  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.