ROZVOLĚNÍ OPATŘENÍ: Od zítřka se sice v divadlech a kinech otevřou bufety, jíst v hledišti ale stále nebude možné

Autoři | Foto pixabay.com

Zítra nás čeká další rozvolnění některých omezení, která měla bránit šíření koronavirové nákazy. V divadlech a kinech už bude možné koupit občerstvení. O týden později by se mohly začít pořádat akce do 1000 účastníků.

Rušení některých opatření probíhá většinou v dvoutýdenních intervalech podle plánu, který byl stanoven. Naposledy došlo k uvolnění tento týden v pondělí. „Dohodli jsme se s epidemiology, že uděláme určitou mezivlnu od 15. 6. Budou určitá rozvolnění. Budeme to prezentovat v nějakém souhrnu, aby to nebylo chaoticky prezentováno a informace byla jako celek," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Od zítřka budou moci otevřít například bufety v divadlech a kinech. Kdo si ale myslí, že bude moci s jídlem do hlediště, je na omylu. Při promítání se nebude smět jíst. Podle Vojtěcha by bylo rizikové sundávat roušky, když už může být sál plný a nemusí zůstávat volná místa a řady.

Jak bude vypadat rozvolňování o pondělcích dál, zatím Vojtěch nepřiblížil. Řekl jen, že by se od 22. června mohly začít pořádat kulturní a jiné akce do tisícovky účastníků.

O povinnosti nosit roušky budou jednat v týdnu epidemiologové

V úterý by měla zasednou epidemiologická komise, řešit bude povinnost nosit roušky. „Kolegové se ještě úplně, definitivně neshodli. Ještě se k tomu budou vracet na příštím jednání," uvedl Vojtěch.

Pravidla nošení roušek se pravděpodobně změní. Cíleně by se dál měly nejspíš nasazovat jen v hromadné dopravě a v místech vyšším rizikem nákazy. „Ale v jiných místech, tam, myslím, by už mělo dojít k uvolnění a dobrovolnosti," řekl ministr. Jen dodal, že se na výsledné podobě dohodnou epidemiologové.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ministr zdravotnictví, opatření, rozvolnění, omezení, bufety, kina, divadla, roušky, epidemiolog, divadlo, kino, Adam Vojtěch, rouška, ANO 2011

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.