Počasí dnes0,5 °C, zítra0 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Pro velký úspěch se do Hradce Králové vrátí charitativní autokino. Peníze ze vstupného půjdou do domova důchodců

Autoři | Foto Südkurier

Na letiště do Hradce Králové se 12. června vrátí autokino. Stejně jako v první případě jde o charitativní projekt. Kompletně celý výtěžek tak půjde hradeckému Domovu důchodců. Během posledního vysílání se vybíralo pro Léčebnu dlouhodobě nemocných v Hradci Králové.

„Jsme tři studenti z hradeckých gymnázií a rozhodli jsme se pro Vás zorganizovat již druhé kolo charitativní autokina pro zpříjemnění pátečního večera,“ píše jeden z organizátorů Vratislav Sedlák. Prvním filmem 22. května byl Narušitel, v pátek 12. června se bude promítat česká komedie Žena v běhu.

„Celý výtěžek ze vstupného půjde do hradeckého Domova důchodců na pomoc v aktuální situaci,“ doplňuje organizátor. Před samotným promítáním si peníze převezme sama ředitelka domova. Stejně jako při prvním promítání se kino uspořádá ve veřejné části letiště v Hradci Králové, na takzvaném buzerplace.

Komedie, která neurazí

Česká komedie Ženy v běhu v hlavních rolích se Zlatou Adamovskou, Terezou Kostkovou, Veronikou Khek a Ondřejem Vetchým má na Československé filmové databázi slušné hodnocení 78%. Premiéru měla v kinech koncem listopadu minulého roku.

„Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém,“ píše ČSFD na profilu filmu.

Film Ženy v běhu navštívilo během loňského roku přes 1,5 milionů lidí a vydělala bezmála 212 milionů korun. Pro režiséra a scenáristu Martina Horského se podle Unie filmových distributorů jedná o nejúspěšnější filmový debut od roku 1992, který překonal v této kategorii dosud vedoucí Účastníky zájezdu (2006).

Ohodnoť článek

Štítky autokino, Hradec Králové, letiště, charita, Ženy v běhu, komedie, dům důchodců, film, recenze, domov pro seniory, peníze, Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Ondřej Vetchý, Martin Horský, kino, Účastníci zájezdu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pro velký úspěch se do Hradce Králové vrátí charitativní autokino. Peníze ze vstupného půjdou do domova důchodců  |  Kultura  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.