pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Předvánoční čas dýchl na Hradec. Až do odpoledne se zde konají Martinské trhy

Vánoční čas už pomalu začíná klepat na dveře. Nejkrásnější období v roce nastane totiž u za necelé dva měsíce a nadcházející pondělí bude patřit jmeninám Martinů. Tedy jménu vzpjatému s předvánočním obdobím. Tradice praví, že se svatým Martinem na bílém koni může přijít i první sníh. To letos zřejmě platit nebude, dnešní den však zcela jistě v Hradci patří tradičním Martinským trhům.

Od deváté hodiny ranní do šestnácté odpolední se už potřinácté v hradeckém Adalbertinu konají tradiční Martinské trhy. Na ty přijelo spousty trhovců z celých Čech, ale také z Moravy. Na návštěvníky tak čekají například čerstvé martinské rohlíky, různé výrobky z vosku, dřeva, proutí nebo kůže, ale k dispozici budou už třeba i vánoční ručně vyráběné ozdoby či dekorativní keramika. 

Zhruba stovka prodejců a vystavovatelů je k viděné nejen v budově Adalbertina, ale také na přilehlém parkovišti, kde se prezentují i mladí kováři z domácí Střední školy Hradební. Uvnitř je během dopoledních hodin připravený doprovodný program pro děti, poslední vystoupení je naplánováno na pravé poledne.

Štítky Martinské trhy, Adalbertinum, Hradec Králové, Vánoce 2019

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.