úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Na registru vozidel v Hradci se tvořily dlouhé fronty, může za to zkrácení úředních hodin

Zkrácení úředních hodin na dva dny v týdnu se projevilo včera nejvíce na hradeckém magistrátu. Konkrétně na registru vozidel. Včera dopoledne se na něm tvořily dlouhé fronty. U ostatních agend byli lidé odbavováni plynule.

Zájemcům o návštěvu úřadu je doporučeno, aby využili on-line registraci.

Magistrát v Hradci Králové má úřední hodiny jen v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00. Na jiných městských úřadech mají úřední hodiny ještě kratší. „I proto k nám včera ráno na registr vozidel zamířili lidé i z jiných měst," uvedla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová. Pravděpodobně se projevilo i to, že je registr vozidel v Jaroměři tento týden mimo provoz, kvůli stěhování.

Případné fronty a hromadění lidé před kancelářemi se snaží řešit využíváním elektronického objednávkového systému také v Náchodě. „Zatím vše zvládáme, žádný mimořádný nápor není. Soustřeďujeme se na agendy vyřizování občanských a řidičských průkazů, pasů a registrací vozidel," řekla mluvčí radnice Nina Adlof.

Zvýšený nápor na úřadě nebyl zaznamenán ani v Jičíně. „Lidí spíše chodí méně, uvědomují si mimořádnost situace. Jako obvykle si ale musejí počkat na odboru dopravy," řekl mluvčí města Jan Jireš.

Úřední hodiny v Jičíně byly běžně pět dní v týdnu. Nově jsou v pondělí od 08:00 do 13:00 a ve středu od 12:00 do 17:00.

Ohodnoť článek

Štítky Hradec Králové, fronty, úřad, registr vozidel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.