úterý 1. prosince 2020 Iva

Kvůli covidu jsou v Hradci zrušeny školní spoje a noční linky

V souvislosti s vládním opatřením proti koronaviru je v Hradci Králové omezen provoz městské hromadné dopravy. Ode dneška až do 2. listopadu se spolu se zrušením školní docházky zastaví provoz školních linek a výpomocných spojů. Od čtvrtka už nepojedou ani noční linky.

Už v pondělí omezil dopravní podnik provoz zákaznického centra ve svém sídle v Pouchovské ulici. Otevírací doba je zkrácena o hodinu a půl na dobu od 8:00 do 16:00.

Od dnešního dne, kdy byla zrušena školní docházka, jsou zrušeny školní linky a výpomocné spoje. Ke zrušení dojde až do odvolání i u nočních linek. Ty už se ve čtvrtek nerozjedou.

Dveře MHD se otevřou sami

V autobusech i trolejbusech je pro otevírání dveří zrušeno jejich ovládání zmáčknutím tlačítka. Po příjezdu na zastávku řidič všechny dveře vozu otevře a následně i zavře. Ve vozech MHD, ale také na zastávkách je povinné nošení ochranných roušek.

Při jarní vlně epidemie jezdila hradecká MHD od 23. března v omezeném rozsahu podle prázdninového jízdního řádu. Vše se vrátilo k normálu 1. července, kdy začal platit prázdninový jízdní řád.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto dpmhk.cz

Štítky MHD, Hradec Králové, omezení, rušení, školní linky, výpomocný spoj, noční linka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.