středa 23. září 2020 Berta

Vrtulník letěl k Týništi pro sraženého cyklistu, pro tři zraněné jeli následně záchranáři k Černilovu

Záchranářský vrtulník zamířil včera navečer k Týništi nad Orlicí, kde byl sražen cyklista. Pravděpodobně nedal přednost osobnímu autu, když vjížděl na hlavní silnici. Před sedmou večer pak vyrážely všechny složky IZS k dopravní nehodě u Černilova. Došlo tu k čelnímu střetu osobního auta a dodávky. V nemocnici skončili tři lidé. Nehody zůstávají v šetření policistů.

K vážné dopravní nehodě u Týniště nad Orlicí musel být večer o půl šesté přivolán vrtulník záchranářů. Zraněn byl dvaasedmdesátiletý cyklista, který vjížděl z vedlejší silnice od Křivic a pravděpodobně nedal přednost osobnímu autu jedoucímu po hlavní ve směru od Týniště na Přepychy.

Cyklista byl letecky transportován do nemocnice. Nikdo další zraněn nebyl. U řidiče osobního auta byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. U cyklisty byl z důvodu zranění nařízen odběr krve. Policisté nehodu nadále vyšetřují,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Čelní střet u Černilova

Zanedlouho ale policisté, záchranáři i hasiči vyráželi k dopravní nehodě k Černilovu. Došlo k ní v době, kdy řidič osobního auta přejel při projíždění zatáčky do protisměru, kde se střetl s VW Transporter. Celá osádka osobního auta v počtu tří lidí byla převezena do nemocnice. Nikdo jiný se nezranil.

„Oba řidiči byli podrobeni dechové zkoušce s negativním výsledkem. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na 70 tisíc korun. Přesná příčina nehody je v šetření hradeckých policistů,“ řekla mluvčí.

Silnice byla po dobu nezbytně nutnou uzavřena. Jednotky hasičů postupně obnovily provoz. Jedno z vozidel pomohli naložit na odtah. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Černilov, Týniště nad Orlicí, nehoda, čelní střet, vrtulník, cyklista, srážka, osobní auto, dodávka, policie, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.