pátek 18. září 2020 Kryštof

Po nehodě zablokoval kamion za Třebechovicemi celou silnici, provoz na ní byl zastaven na několik hodin

Kamion zablokoval po včerejší nehodě s osobním autem na několik hodin silnici z Třebechovic do Librantic. Na místo vyjížděli hasiči, policisté i záchranáři. V péči lékařů skončili dva lidé. O odtah kamionu se musela postarat odborná firma. Příčiny nehody jsou v šetření policistů.

Řidič kamionu vjel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s osobním autem. „Kamion skončil po nárazu napříč silnicí, částečně byl mimo komunikaci v příkopu,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Při nehodě se zranili dva lidé, kteří byli převezeni záchranáři do nemocnice.

Aby se ale ke zraněným hasiči lépe dostali, museli nejprve odtáhnout osobní auto od nákladního. Odtah kamionu následně zajistila odborná firma. Jak a proč k nehodě došlo, je v šetření policistů.

Stejně tak zůstává v šetření i včerejší nehoda kamionu s osobním autem u Svídnice na Rychnovsku, která měla fatální následky.  V tomto případě ale vjel podle prvotních informací do protisměru jednasedmdesátiletý řidič osobního auta. Zbylé dva členy posádky z osobního auta odvezli záchranáři do nemocnice.

„Orientační dechová zkouška u řidiče nákladního auta přítomnost alkoholu ani návykových látek neprokázala. U řidiče osobního auta byla nařízena pitva,“ uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky nehoda, smrt, kamion, osobní auto, hasiči, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.