úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Na železnici v Královéhradeckém kraji budou o prázdninách čtyři výluky

Cestování na železnici lidem v Královéhradeckém kraji o prázdninách zkomplikují čtyři výluky. Budou na tratích z Jaroměře do Staré Paky, ze Smiřic do České Skalice, z Častolovic do Solnice a z Hradce Králové do Týniště nad Orlicí. Důvodem výluk jsou rozsáhlá rekonstrukce stanice v Jaroměři a opravy na dalších tratích. Cestující budou muset použít náhradní autobusovou dopravu.

Nejdelší výluka bude mezi stanicemi Jaroměř a Stará Paka na trati z Hradce Králové do Liberce. Začne 14. července a potrvá do 10. září. S rekonstrukcí jaroměřské stanice bude mezi 14. červencem a 10. srpnem souviset i výluka mezi stanicemi Smiřice a Česká Skalice na tratích Hradec Králové - Jaroměř a Jaroměř - Trutnov. Některé autobusy budou mít oproti vlakovému jízdnímu řádu jiné časy odjezdů a příjezdů, u některých spojů nebudou zajištěné vlakové přípoje.

Na trati z Častolovic do Solnice, která vede do průmyslové zóny Kvasiny - Solnice se závodem Škody Auto, bude výluka 11. až 16. července. Cestující by se měli připravit na zpoždění pět až deset minut.

Již v sobotu 30. června začne výluka mezi stanicemi Hradec Králové a Týniště nad Orlicí, která potrvá do 13. července. Místo vlaků budou zřízeny čtyři autobusové linky. Jedna z nich bude zrychlená a bude mít zastávky pouze v Hradci a v Týništi.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky doprava, vlaky, výluky, prázdniny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.