pondělí 13. července 2020 Markéta

Žena nezvládla na Jičínsku předjíždění. Srážka s autem v protisměru skončila zraněním

Na frekventované silnici mezi Hořicemi a Jičínem včera bourala šestačtyřicetiletá řidička. Na rovné silnici z Podhorního Újezdu a Vojicemi začala předjíždět auto. V protisměru se ale srazila s jiným.

„Při této dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče a jeho spolujezdce,“ říká mluvčí policie Eliška Majerová. Dechová zkouška vyloučila alkohol u obou řidičů. Předběžná škoda, byla vyčíslena na 235 tisíc korun.

„Přesná příčina a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření jičínských dopravních policistů,“ dodává Majerová.

Zabránění obdobných nehod z pohledu policie:

Řidiči osobních vozidel by měli při předjíždění dbát zvýšené opatrnosti. Předjíždět by měli pouze na přehledných místech s dobrou viditelností. Před samotným předjížděním by si měli zkontrolovat situaci kolem svého automobilu, a to jak před ním, tak i na stranách a za vozidlem. Pro správné a bezpečné předjíždění by měli přihlédnout také k možnostem svého vozu. Samozřejmostí by mělo být při předjíždění použití ukazatele směru. Předjíždět by řidiči neměli například před zatáčkou či horizontem, tedy pokud nemají dostatečný rozhled.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Policie, nehoda, zranění, Jičínsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.