sobota 11. července 2020 Olga

Vláda zakázala přímé lety z Česka do Číny. Pardubické letiště přijímá další opatření kvůli koronaviru

Pardubické letiště zatím kvůli koronaviru nezavádí tak rozsáhlá opatření, jaká má letiště Václava Havla v Praze. Na koronavirus a prevenci tu upozorňují letáky. Proškolený je i letecký personál.

I přesto, že pardubické letiště nezajišťuje lety z Číny, ani nemá čínské pasažéry, situaci nepodceňuje. Řídí se ochranným opatřením, které obdrželo od ministerstva zdravotnictví ke dni  31.1.2020. „Posádky letadel informují cestující o obsahu letáku, které ministerstvo poskytlo. Zároveň byla informace vyvěšena i v příletových částech letištního terminálu,“ sdělil manažer bezpečnosti pardubického letiště Vít Málek.

Letiště je v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí, monitoruje zprávy a novinky od orgánů v civilním letectví. Nad rámec také zavedlo opatření, které zatím nikdo nevyžaduje. Zaměstnanci letiště mají podle pokynů sledovat cestující a pokud vykazují příznaky respiračního onemocnění, mají to hlásit posádce letadla. Naopak posádka má totéž oznámit letištnímu personálu.

Z Pardubic aktuálně létají dopravci na Ukrajinu a do Ruska

Podle ředitelky společnosti East Bohemian Airport Hany Šmejkalové, létají v současné době z Pardubic dva dopravci. „Jde o nízkonákladovou ukrajinskou společnost SkyUp, která létá do Kyjeva a ruského dopravce Rossiya, který létá do Petrohradu. Riziko, že se tu objeví někdo s podezřením na koronavirus, je tak minimální," říká Šmejkalová.

Opatření, jaké má například letiště Václava Havla v Praze, pardubické letiště zatím nezavádí. „V Praze je větší letecký provoz, víc lidí, víc personálu a fungují lety z Číny. Pravděpodobnost, že se tu někdo nemocný vyskytne, je daleko vyšší,“ řekl Vít Málek.

Lety z Číny do České republiky, ale budou brzy pasé. Od neděle 9. února začne, po schválení vládou, platit zákaz těchto přímých letů. Opatření potrvá až do odvolání.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Letiště Pardubice

Štítky Letiště Pardubice, opatření, koronavirus, letáky, Ministerstvo zdravotnictví, Krajská hygienická stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.