čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Černý čtvrtek na silnicích ve východních Čechách, o život přišel i muž u Týnišťka

Čtvrteční dopoledne na silnicích východních Čech přineslo dvě tragédie. Nejprve přišel o život muž u Sovětic na Hradecku, který se srazil na přejezdu s projíždějícím vlakem a v poledne se stala tragická dopravní nehoda u Týnišťka na Pardubicku. O život přišel jeden muž a dalších osm lidí včetně batolete se zranilo.

Nehoda se stala na silnici I/35 na trase mezi Holicemi a Vysokým Mýtem. Na křižovatce u Týnišťka se zde v poledne srazily dva osobní automobily, ve kterých sedělo dohromady devět cestujících. I přes veškeré úsilí záchranářů a resuscitaci na místě podlehl následkům zranění jeden muž. Další dvě osoby, včetně dvouletého batolete, musely být transportovány s těžkými zraněnými do nemocnice. Zbytek účastníků nehody vyvázl s lehčím zraněním. 

„Dvouletá holčička, kterou jsme museli uvést do umělého spánku a napojit na ventilaci, byla převezena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Se závažným poraněním dolní poloviny těla musela být vrtulníkem do fakultní nemocnice transportována jedna žena,“ upřesňoval pro server iDnes.cz mluvčí krajských záchranářů Aleš Malý

„Co bylo příčinou, zjišťujeme. Jedno z vozidel možná jelo z vedlejší komunikace,“ doplňovala policejní mluvčí Eva Maturová pro webový portál irozhlas.cz.

Autoři | Foto HZS Pardubického kraje

Štítky tragická nehoda, Týnišťko, Pardubicko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.