sobota 11. července 2020 Olga

FOTO: Vážná nehoda na Rychnovsku. 18letý mladík narazil v opilosti do stromu

Záchranáři osmnáctiletého mladíka transportovali do nemocnice. Orientační dechová zkouška, kterou policisté na místě u řidiče provedli, vykázala hodnotu 0,88 promile alkoholu v dechu. Řidič nepředložil ke kontrole řidičský průkaz.

Řidič nauta zn. Fiat Stilo Multiwagon jedoucí od Zdobnice směrem na Souvlastní s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svých schopnostem a na mokré silnici dostal smyk. Ten nezvládl a s autem vyjel vpravo mimo vozovku, kde přední částí fiatu narazil do stromu. 

Oznámení o druhé havárii přijali policisté krátce po čtvrté hodině ranní. Třiadvacetiletý mladík na mopedu zn. Babeta bez přidělené registrační značky jel po cyklostezce od Čestic směrem na Častolovice. Na rovném úseku z dosud nezjištěných příčin narazil předním kolem do sloupku železné zábrany a poté havaroval. I jeho jízdu ukončili záchranáři transportem do zdravotnického zařízení. Přítomnost alkoholu policisté na místě provedenou orientační dechovou zkouškou vyloučili.

Dalším šetřením hlídka zjistila, že mladík řídil moped, přestože nevlastní žádné řidičské oprávnění. Zároveň nepředložil ke kontrole zákonné pojištění. Řidič navíc neměl na hlavě za jízdy přilbu a s mopedem se pohyboval po označené cyklostezce.

Autoři

Štítky Nehoda, automobil, hasiči, zranění, řidič, škoda, alkohol, policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.