sobota 15. srpna 2020 Hana

Dopravu v Trutnově od pondělí ztíží oprava průtahu města

Dopravu v jednatřicetitisícovém Trutnově od pondělí 8. července do konce září zkomplikuje oprava silnice první třídy číslo 16, která je průtahem města. Řidiči budou muset objížďkami. Stavbaři na silnici budou opravovat povrch a na přechodech pro chodce budou stavět středové ostrůvky.

Po opravované silnici v ulicích Na Struze, Pražská a Volanovská vede většina dopravy od Hradce Králové a Jičína ve směru na Úpici a do Polska.

Ve směru od kruhového objezdu na Volanovské ulici budou řidiči od pondělí jezdit jednosměrně přes stavbu. V opačném směru pojedou objížďkou po místních komunikacích ulicemi Úpské nábřeží, Československé armády a Žižkova. Cesta přes město se jim prodlouží dvojnásobně na asi 2,5 kilometru.

Linkové autobusy a autobusy městské hromadné dopravy budou stavbou projíždět v obou směrech. "Provoz na místě budou řídit zaměstnanci stavební firmy, kteří v případě průjezdu autobusu jednosměrně vedenou dopravu zastaví a umožní mu průjezd," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky ČR, stavby, silnice, automobilová, Trutnov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.