sobota 11. července 2020 Olga

Zima vyšla krajskou pokladnu na 173 milionů korun

Letošní zima vyšla Královéhradecký kraj o téměř 17 milionů korun dráž než ta předchozí. Zajištění sjízdnosti krajských silnic vyšlo na více než 173 milionů korun. Na silnicích II. a III. třídy najely posypové vozy 489 tisíc kilometrů a vysypaly na ně 17 750 tun soli a téměř 10 tisíc tun inertního materiálu.

Nejnákladnějším měsícem byl kvůli nadprůměrným srážkám a silnému větru leden, na který připadá polovina veškerých nákladů na zimní údržbu krajských silnic (87 mil. Kč).

„Letošní zima byla náročnější než jsme byli poslední roky zvyklí, ale nedá se říct, že by byla rekordní. S údržbou jsme neměli žádné zásadní problémy, zásoby posypových materiálů byly dostatečné. Nadprůměrné množství sněhu v horských oblastech ale způsobilo tvorbu sněhových mantinelů a zužování průjezdního profilu komunikace. Bylo proto nutné použít sněhové frézy k jeho rozšíření,“ zhodnotil první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

První výjezd absolvovali krajští silničáři již 29. 10. a počet posypových dnů se zastavil na čísle 97.

Údržba silnic Královéhradeckého kraje, a. s., zajišťuje ve spolupráci se dvěma soukromými společnostmi rovněž údržbu silnic I. třídy. Ta si letos vyžádala přes 44 milionů korun a přes 5 tisíc tun soli.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky zima, údržba, sníh

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.