středa 3. června 2020 Tamara

FOTO: V ulici Víta Nejedlého vyteklo na silnici mnoho litrů nafty, hasiči museli použít speciální techniku

, aktualizováno 28. ledna 2019, 15:39

Proražená nádrž odtahovaného náklaďáku a následný obrovský únik nafty na silnici v ulici Víta Nejedlého zaměstnaly na celé dopoledne hradecké hasiče. Na místo musela vyjet i speciální technika, která se využívá při úniku nebezpečných látek – chemický kontejner a kontejner na likvidaci ropných látek.

K nehodě došlo zřejmě tak, že řidič odtahové služby prudce zabrzdil pravděpodobně proto, že se blížil k semaforům. „Brzděním se posunulo tažené vozidlo a prorazila se jeho nádrž. Nehoda zablokovala pravý jízdní pruh. Událost se obešla bez zranění, alkohol u řidiče policisté nezjistili,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

„Vytékající kapalinu z nádrže se podařilo hasičům brzy zastavit, k ohrožení životního prostředí nedošlo. Nafta se dostala pouze na komunikaci, kde ale zasáhla plochu asi 50x12 m,“ řekla Hradecké Drbně mluvčí hasičů Martina Götzová.

Tam, kde se tvořily ve vyjetých kolejích na silnici kaluže, hasiči naftu odčerpali, zbytek povrchu zasypali sorbentem.

Následně zajistila jednotka úklid komunikace, o pomoc požádal velitel zásahu také projíždějící zametací vůz městských technických služeb,“ uvedla mluvčí.

Provoz na silnici byl po dobu úklidových prací omezen do jednoho jízdního pruhu.

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky HZS, hasiči, nafta, únik

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.