středa 5. srpna 2020 Kristián

I přes kontroly na polských hranicích v Náchodě je provoz plynulý

Provoz na hraničním přechodu do Polska v Náchodě byl dnes ráno a dopoledne plynulý. Polsko od čtvrtka zavedlo z bezpečnostních důvodů kontroly. Příští měsíc se koná v Katovicích mezinárodní klimatická konference za účasti stovek hostů, mnohdy prominentních politiků z celého světa. O víkendu se do Polska zároveň vydávají Češi nakupovat.

„Problémy byly v pátek, když je pracovní den, lidé se rozjíždějí z práce domů. Dnešní kontroly na hranicích nijak neovlivňují dopravu," řekl policejní mluvčí Ondřej Moravčík.

Podle zpravodaje ČTK polská policie kontroluje namátkově vozidla zhruba po 20 minutách. Na hranicích je snížená rychlost na 30 kilometrů v hodině a dva jízdní pruhy jsou svedené do jednoho. Kontrolu provádějí tři polští strážníci.

Zastavili například polskou a německou dodávku a lotyšský kamion. Kontrolují i osobní auta. Chtějí vidět doklady, kontrolují například čísla motoru, karoserie. Provoz je na hranicích výraznější než ve všední den. O víkendech Češi často jezdí do Polska nakupovat nebo vyrážejí na výlet. Provoz je podle zpravodaje ČTK tradičně pomalejší při příjezdu do Náchoda.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Polsko, diplomacie, automobilová, hranice, Náchod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.