úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Pro řidiče musel po nárazu do stromu vrtulník, spolujezdec měl u sebe zřejmě drogy

Těžkým zraněním skončila ve čtvrtek nehoda v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Mladý řidič nezvládl řízení na rozbředlém sněhu a narazil do stromu. Záchranáři jej transportovali vrtulníkem do hradecké nemocnice. U spolujezdce našli při ošetřování bílou krystalickou látku.

Mladý řidič nezvládl řízení na silnici pokryté rozbředlým sněhem. Při průjezdu úseku s vyjetými sněhovými kolejemi dostal smyk a naboural. Okolnosti nehody popsala policejní mluvčí Eva Prachařová: „Muž vyjel vpravo mimo vozovku, kde levou částí vozidla narazil do vzrostlého stromu, následně byl odhozen zpět na silnici a skončil v dalším stromě u levé krajnice.” K nehodě došlo ve čtvrtek dopoledne na silnici mezi Bohdašínem a Teplicemi nad Metují.

Při havárii byl pětadvacetiletý řidič těžce zraněn. Záchranáři jej přepravili vrtulníkem do fakultní nemocnice v Hradci Králové. K lékařskému zákroku byl převezen i lehce zraněný devětadvacetiletý spolujezdec. Ten však zřejmě za pozornost a péči záchranářů rád nebude. „Při ošetření z něj vypadly téměř tři desítky “psaníček” s bílou krystalickou látkou,” uvedla Prachařová. Policisté se o muže proto začali zajímat. Látku poslali na odbornou expertízu.

Policisté zatím neví, zda nehodu zavinilo pouze nepřizpůsobení rychlosti jízdy zimním podmínkám v chráněné krajinné oblasti, či hrálá roli i konzumace drog. Strážníci proto dále prověřují, zda byl řidič nedovolenými látkami ovlivněn. Vzhledem k povaze zranění však mladého muže nemohli otestovat na místě. Příčina a okolnosti nehody jsou tedy předmětem dalšího vyšetřování. Škoda na autě je zhruba padesát tisíc korun.

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, Policie ČR, drogy

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.