středa 5. srpna 2020 Kristián

Oprava budovy hradeckého hlavního nádraží pokračuje druhou etapou

Stavbaři v srpnu zahájili druhou etapu rekonstrukce budovy hlavního nádraží v Hradci Králové. Při ní dojde na opravu omítky na stěnách a stropu haly. Celkové náklady na opravu nádražní budovy budou vyšší než 54 milionů korun. Rekonstrukce se dělá za provozu.

„Náklady na druhou etapu budou 20,5 milionu korun a hotovo bude na konci září 2019. Renovace podlah přijde na řadu v rámci třetí etapy. Máme momentálně dokončený projekt, který jsme předložili ke schválení památkářům. Na základě jejich stanoviska pak rozhodneme o dalším postupu,“ řekl Tomáš Johánek ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Budova hradeckého nádraží je památkově chráněná, přípravu oprav to komplikuje. „Musíme vše konzultovat s památkáři, což například prodlužuje čas nutný na přípravu samotných stavebních prací,“ řekl Johánek. Z toho důvodu také neuvedl termín dokončení oprav budovy nádraží. „Bohužel nemůžeme nyní potvrdit termín dokončení rekonstrukce celé budovy, záleží to například právě na jednání s památkáři a pak také na objemu finančních prostředků, které budeme mít k dispozici,“ dodal.

První etapa opravy hradeckého hlavního nádraží skončila letos v dubnu a stavbaři při ní za 35 milionů korun opravili prosklené zastřešení haly. Druhá etapa začala v srpnu.

Autoři | Foto By Honza Groh (Jagro) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Štítky nádraží, investice, vlaky, SŽDC, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.