pátek 13. prosince 2019 Lucie

Stavba úseku dálnice D11 z Hradce do Předměřic začne zkraje října. ŘSD se dohodlo se sdružením Děti Země

, aktualizováno 30. srpna 2018, 13:38

Osmikilometrový úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Předměřic nad Labem by se mohl začít stavět začátkem října. Ředitelství silnic a dálnic ČR a Děti Země podepsaly kompromisní dohodu.

Ředitelství silnic a dálnic vyhoví některým připomínkám spolku Děti Země a ten do týdne stáhne svůj rozklad proti vydání stavebního povolení.

 „Dali jsme přednost dialogu, diskusi před žalobami. ŘSD ČR je připraveno zohlednit a vyhovět připomínkám Dětí Země v oblasti minimalizace dopadů stavby na životní prostředí. Aby dálnice skutečně lidem a regionu pomáhala, ne ho poškodila. Už nyní můžeme připomínky Dětí Země právě v tomto ohledu hodnotit jako smysluplné a do stavby dálnice D1106-1 je úpravami zahrneme. A tím ji můžeme hned začít stavět, neboť mimo jiné odvede citelnou dopravní zátěž alespoň z těžce zkoušené Jaroměře,“ uvedl generální ředitel ŘSD ČR Jan Kroupa.

Plánovaný úsek má od června nepravomocné stavební povolení, které Děti Země napadly rozkladem. V něm se domáhaly prozkoumání 21 stanovisek příslušných úřadů k dostavbě dálnice, měly výhrady například k protihlukovým opatřením či ochraně dřevin. 

„Určitě je lepší vést dialog a právě u dálnice D1106-1 se podařilo nalézt vzájemnou shodu. Naším zájmem je bdít nad některými velkými stavbami, které negativně ovlivní životní prostředí, aby byly schvalovány podle zákona a s ohledem na ochranu přírody a účast veřejnosti při rozhodování. Vážíme si proto vstřícného postoje ŘSD ČR a bude-li to možné, lze takto postupovat také u dalších staveb, jejichž povolování se aktivně účastníme,“ říká předseda Dětí Země Miroslav Patrik.

Dálnice D11 vedoucí z Prahy na polské hranice se začala stavět již v roce 1978. Zatím je z plánovaných 154 kilometrů hotových necelých 91 kilometrů. V Královci u Trutnova se má D11 napojit na budovanou polskou silnici S3. Od loňského srpna dálnice končí na okraji Hradce Králové sjezdem do městské části Kukleny. 

Štítky D11, stavba, dálnice, povolení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.