úterý 22. června 2021 Pavla

Připravte grily. Na neděli meteorologové slibují modrou oblohu a až 25 stupňů

Už během následujícího víkendu začne počasí o víkendu ovlivňovat teplé jižní proudění. Můžeme se proto těšit na příjemné teploty, které se v neděli dostanou dokonce až na 25 stupňů.

Závěr pracovního týdne bude ale ještě ve znamení četných srážek, kdy na horách bude sněžit nebo padat déšť se sněhem. „V neděli bychom se ale měli dočkat teplot kolem letních 25 °C,“ řekla Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová.

Dnes nezapomeňte deštník, bude totiž zataženo až oblačno a na většině území bude pršet. Teploty přes den se dostanou na 9 až 13°C.

„Charakter počasí se změní o víkendu, kdy do Česka začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, postupně od jihu, a to kolem tlakové výše, která bude postupovat z alpských oblastí do Evropy východní a zaručovat nám tak bude slunečné počasí,” dodává Honsová předpověď na další příjemnější dny.

Ve středu přijde ochlazení 

Zlom v počasí nás čeká už v sobotu, kdy se můžeme těšit na polojasnou až skoro jasnou oblohu. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 12 až 16 °C.

Ještě mnohem příjemněji bude v neděli, kdy bude obloha převážně polojasná až skoro jasná. Rtuť teploměru se v odpoledních hodinách zastaví na 21 až 25 °C.

Dalo by se říct až letní počasí bude pokračovat i v pondělí, kdy by také měla být minimální oblačnost. Teploty se ve svých maximech dostanou na letní hodnoty – mezi 24 až 28 °C. Stejné hodnoty meteorologové slibují také na úterý, počítat ale musíme s přeháňkami. Středa pak přinese opět ochlazení, kdy se teploty během odpoledne dostanou jen na 10 až 14 °C.

Ohodnoť článek

Štítky počasí, víkend, sobota, neděle, teplota, meteorlogové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.