neděle 20. června 2021 Květa

V Trutnově skončil unikátní projekt. Aplikace umožnila snadnější dohledání majitele zaběhnutého psa

Od listopadu začala v Trutnově fungovat takzvaná ZAMPI pátračka. Šlo o pilotní projekt, který zatím nefungoval v žádném jiném městě v republice. Aplikace umožňovala snadnější dohledání majitele zaběhnutého psa. Nyní soukromá společnost s městem ukončila spolupráci.

„Bohužel soukromá strana, která nás s tímto nápadem vloni oslovila, nakonec sama z projektu odchází a ukončuje ho. My nemáme řádnou licenci, abychom v něm mohli pokračovat. Původně jsme ze Zampi pátračky měli velmi dobrý pocit, vypadala slibně, ale občas se stává, že pilotní projekty nesplní očekávání a nevyjdou,“ řekl starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS). Dodal, že náklady spojené s provozem hradila soukromá společnost.  

V rámci projektu si mohli lidé v Trutnově pořídit speciální známku s QR kódem. Díky ní pak bylo snadnější dohledat páníčka zaběhnutého domácího mazlíčka. Ambiciózní projekt, který fungoval na on-line databázi, nyní končí.  

U zaběhnutého psa stačilo naskenovat QR kód. Na chytrém telefonu se tak ihned objevila informace o jeho majiteli – včetně adresy a telefonního čísla. „Sám majitel zvířete si určil, které údaje budou viditelné a veřejné,“ řekl před časem Zdeněk Rinth ze společnosti Zampi. 

Nálezce tak může kontaktovat přímo majitele zaběhnutého pejska. Ten se tak domů vrátí rychleji a bez asistence městské policie nebo útulku. ZAMPI pátračku a známku s QR kódem radnice poskytovala zdarma všem majitelům psů.  

Proč službu společnost ukončila nikdo ze zástupců ZAMPI nesdělil. Redakce se se společností pokusila spojit v e-mailové konverzaci. Do vydání článku však nedostala žádnou odpověď.

Ohodnoť článek

Štítky pes, QR, známka, Trutnov, projekt, pilotní, konec, ZAMPI

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.