sobota 8. května 2021 Statní svátek

Nově jde parkování v Trutnově platit platební kartou. Radnice vyměňuje staré automaty ve městě

Radnice v Trutnově se rozhodla, že postupně vymění všechny zastaralé parkovací automaty ve městě. Ty nové řidičům umožní uhradit platbu kartou. V současné době je vyměněno deset parkovacích hodin. Celkem jich bude ve městě 22.

„K postupné výměně dochází z důvodu, že staré parkomaty jsou zde již 22 let a jsou často poruchové,“ řekl starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS). Dosud bylo možné kartou platit parkovné pouze na parkovištích se závorovým systémem. 

V těchto dnech mohou řidiči platit parkování kartou například na Slovanském, Krakonošově a Malém náměstí. Dále pak v Bulharské, Kostelní a Jihoslovanské ulici. Zbylých 12 automatů bude postupně nahrazeno novými během příštího roku. 

„Nové parkomaty fungují na stejném principu jako ty původní, takže Trutnováci i návštěvníci Trutnova si nebudou muset zvykat na nový a kolikrát složitý systém. Novinkou je rozšíření možnosti placení parkovného prostřednictvím platební karty, což v dnešní době ocení mnoho občanů,“ dodává Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov. 

Za nové parkovací automaty radnice zaplatí necelých 3,5 milionů korun. 

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky parkování platba, karta, Trutnov, výměna, automat

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.