neděle 20. června 2021 Květa

Na obnovu venkova dá letos Královéhradecký kraj 30 milionů korun. O polovinu méně než minulý rok

I letos hodlá Královéhradecký kraj rozdělit 30 milionů korun mezi obce do tří tisíc obyvatel. O podporu z takzvaného Programu obnovy venkova zažádalo pětačtyřicet obcí. Dotační výzvu hejtmanství vypisuje pravidelně každý rok. Letos je finanční podpora o 20 milionů nižší než v roce 2000.

„Chceme podpořit menší obce v jejich rozvojových snahách podobným způsobem jako v minulých letech. Vzhledem k ekonomickému vývoji je sice alokovaná částka nižší než vloni, přesto je nakonec zhruba dvojnásobná oproti původnímu předpokladu z konce loňského roku,“ řekl tento týden na tiskové konferenci radní Adam Valenta (Piráti).  

Podle jeho slov se Královéhradeckému kraji podařilo částku navýšit díky změně rozpočtu, nedočerpaným financím a přesunu peněz z jiných oblastí, ve kterých nebyly využity. „Věřím proto, že i letos Program obnovy venkova pomůže k zachování kvalitní životní úrovně na venkově,“ dodal.  

Část peněz poputuje například Hněvčevsi, kde je použijí místní hasiči na přístavbu k hasičské zbrojnici. Z peněz se zaplatí i rekonstrukce sportovního areálu v Doubravici, rekonstrukce silnice v Hrádku u Nechanic nebo například společná stezka pro pěší a cyklisty v Benátkách. 

O peníze z Programu obnovy venkova letos žádalo celkem 141 obcí. Pokud by hejtmanství chtělo vyhovět všem, muselo by z krajské kasy uvolnit celkem 117 milionů korun. Peníze budou nakonec rozděleny mezi 45 obcí, každá dostane maximálně 1,5 milionu korun. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Zlínský kraj

Štítky Program obnovy venkova, obce, Královéhradecký, kraj, finance, rozvoj, podpora

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.