pondělí 17. května 2021 Aneta

Trutnov rozšíří provizorní parkoviště na Zelené Louce. Sloužit bude pro místní 

Kvůli rekonstrukci obchodního domu Kaufland radnice v Trutnově rozšíří parkování na Zelené Louce. Přes tři desítky parkovacích míst budou sloužit především pro obyvatele z okolních ulic. Jde pouze o dočasné řešení, všechna místa budou opět zrušená hned po dokončení oprav obchodního domu.

„Vytyčili jsme prostor před budovou Základní školy Mládežnická, kde vznikne až 35 provizorních parkovacích stání. Z části jde o betonovou plochu a z části o zatravněnou, kterou jsme zavezli recyklátem a zpevnili,“ řekl starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS). 

Nové parkoviště se místním otevře v pondělí 12. dubna. Radnice předpokládá, že bude sloužit po celou dobu rekonstrukce obchodního domu. Tedy zhruba tři až čtyři měsíce. Až bude oprava Kauflandu hotová, dočasná místa zmizí a plocha bude vrácena do původního stavu.  

„Jsme si vědomi, že situace s parkováním na Zelené Louce je komplikovaná. Chceme dočasnou parkovací plochou obyvatelům Tiché ulice alespoň trochu pomoci, než bude parkoviště u Kauflandu opět k dispozici,“ dodává trutnovský starosta. Dodává, že náklady na provizorní rozšíření parkovacích stání vyjdou na zhruba 200 tisíc korun. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto město Trutnov

Štítky Trutnov, parkování, Zelená Louka, místo, provizorní, rekonstrukce, Kaufland

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.